Kontakt: +420 603 414 753

Týden s Filipem

Týden s Filipem

divadloTýden generálních zkoušek před premiérou dlouho očekávané inscenace „Jak důležité je mít Filipa“ v režii Karla Kříže a Jaromíry Mílové probíhal stejně jako u předchozích premiér. To znamená spoustu nervů, strachu, ponorek, ale i skvělé nálady a odhodlání dokončit roční práci na slavném díle Oscara Wilda v překladu Pavla Dominika.

3Jestli něco hned na začátku zaslouží obdiv a velký respekt, pak je to intenzivní práce pana režiséra Karla Kříže. Profesionální přístup, letité zkušenosti a stoprocentní nasazení s ohledem na jeho věk jsou natolik obdivuhodné,
že by mu možná nestačil ani kdekterý mladší kolega z oboru. K tomu přičtěte herecké vedení a rovněž režijní spolupráci paní Jaromíry Mílové, PicsArt_1466320942992a vyjde vám každodenní dril, v rámci kterého na zkouškách herci pomalu potí krev. Stejně jako v případě Davida Czesaneho a jeho inscenace „Miluj bližního svého“, nebo Jiřího Š. Hájka a inscenace “Disco pigs”, je nutné konstatovat, že toto je zkrátka divadelní práce, která není lehká, a bohužel občas s sebou nese i těžké stavy a únavu. Přesto ani tentokrát nechyběla spousta momentů, kdy se člověk v zákulisí zasmál a pobavil humorem herců. Zejména v případě Štěpána Dostala.

 

Nesmíme zapomenout ani na práci dalších lidí, kteří se na tvorbě inscenace podíleli. Ať jsou to kostýmy a realizace scény podle návrhu Kristiny Matre Křížové, pohybová spolupráce Ludmily Bílkové a nebo v neposlední řadě fenomenální hudba skladatele Vladimíra Franze.

IMG_20160610_163048Vladimír Franz osobně byl přítomen na několika zkouškách a sám nahrál klavírní složku hudby. To vše za technické pomoci Václava Hoskovce přímo na jevišti Pidivadla, kde se nahrávaly mimo jiné i zvukové efekty. Třeba mlácení kufry, což ve skutečnosti bylo příborem a různými boxy na rekvizity ze zákulisí. Možná si říkáte, zda lze skutečně takto přiblížit zvuk kufrů? Odpověď je jednoduchá: při dobrém technickém vybavení a práci s programy v počítači lze všechno. Samotný klavír pak nahrál Vladimír Franz sám, což vzhledem k jeho talentu a skvělé klavírní technice, byla radost poslouchat. Na 30 minut se sál Pidivadla proměnil v koncertní síň, kde uznávaný český skladatel hrál například Rachmaninova nebo svatební pochod.

IMG_20160615_204633Ve středu 15. června pak přišel Den D. Vyprodáno bylo už dva dny napřed a samotný večer podle toho vypadal.
Divadlo naplněné do posledního místečka očekávalo netrpělivě příchod herců.
Jak to u premiér bývá, představení začalo s lehkým zpožděním, to ovšem natěšený dav ve velkém horku neodradilo. Představení, které trvá hodinu a 45 minut, hltali diváci do posledního okamžiku. A atmosféra byla opravdu výborná. Diváci se nebáli smát nahlas a po celou dobu komunikovali s herci na jevišti, což samotnému představení vždycky velmi pomůže.

míšaPředstavení sklidilo velký aplaus. Samotná děkovačka trvala zhruba 15 minut a diváci bouřlivým potleskem donutili herce celkem sedmkrát k návratu na jeviště. Celý emotivní večer pak zakončila společná afterparty, kde si herci s diváky vděčně vyměnili společné zážitky. Někteří z aktérů však už tou dobou mysleli na první reprízu, která se měla odehrát hned další den. Ta už sice vyprodaná nebyla, ale o diváky ani tentokrát rozhodně nebyla nouze. Řada herců měla strach a po představení smíšené pocity, protože se říká, že když se povede premiéra, první repríza se nevydaří. To ale nebyl případ Filipa! Po skončení hercům spadl ze srdce velký kámen a užívali si aplausu, který je přiměl k opakovaným návratům na jeviště.

Fotografie z představení

 

holkyNyní je inscenace „Jak důležité je mít Filipa“ pro tuto sezonu za námi a vy, kteří jste představení neviděli, rozhodně neváhejte a po prázdninách se přijďte podívat, zvlášť jste-li fanoušci inteligentního humoru.

A pokud ne, nabízíme vám poslední dvě představení této sezony.

19. června od 19.00 hodin – Miluj bližního svého
20. června od 19.00 hodin – Průstřel Rackem

 

_________________________________________________________

filip plakátJak důležité je mít Filipa

 

Kostýmy a konečná realizace scény: Kristina Matre Křížová
Pohybová spolupráce: Ludmila Bílková
Hudba: Vladimír Franz
Překlad: Pavel Dominik


Hrají:
Jack:
Pavel Trochta
Algernon: Štěpán Dostal
Chasuble, Marriman, Lane a průvodní slovo: Ondřej Čeřovský
Cecílie: Michaela Bednářová, Klára Kučerová a Magdalena Krupičková
Gwendolína: Lucie Vopatová, Michaela Mrázová a Yana Shevchenko
Lady Bracknallová: Marie Kudrnová
Slečna Prismová a průvodní slovo: Jaja Harvanová

Režie a pedagogické vedení: Karel Kříž a Jaromíra Mílová

IMG_20160615_214438

 

Více informací na www.pidivadlo.cz

Těšíme se na vás!

autor: Jakub B. Beran


INFORMACE

Pokladna je otevřena hodinu před představením


Rezervace je nutno vyzvednout nejpozději 30 minut před začátkem představení, jinak propadají.


Rezervovat vstupenky telefonicky +420 603 414 753.


Telefonní rezervace provádějte v dostatečném předstihu v pracovních dnech, o víkendu dvě hodiny před představením


Zakoupit vstupenky ONLINE

Nadcházející představení

žádné představení